Hangi Malzemelere Dijital Baskı Yapılır?

Dijital baskı fiyat ve kalite standartları gereğinde oldukça sık tercih edilen bir baskı türüdür. Bu baskı türü gelişen teknoloji sayesinde bir tercih olmaktan çıkıp günümüzde standart bir baskı haline gelmiştir. Dijital baskı bilgisayar ortamında yer alan görsellerin oldukça hızlı bir şekilde basılmasını ve dilerseniz çoğaltılmasını sağlamaktadır. Bu baskı teknolojisi günümüz reklamcılık sektörünün neredeyse tüm yükünü üstlenmiş durumdadır. Hangi malzemelere dijital baskı yapılır sorusuna temel iki durum cevap olabilir. Dijital baskı iç ve dış mekân olarak ayrılır. Bugün sizlere hemen her baskı yapan reklamcıda bulabileceğiniz 5 adet dijital baskı türünü anlatacağız.
Vinil/Branda: Bu baskı hemen her türlü reklamcı tarafından oldukça geniş bir kullanım alanında kullanılmaktadır. Vinil baskı fiyatları oldukça uygundur ve bu baskılar görsel olarak bizlere büyük kolaylıklar sunmaktadır.
Folyo: Dijital baskı teknolojilerinde 3 adet folyo çeşidi kullanılır. Düz, şeffaf ve cast olan bu folyo çeşitleri oldukça uygun fiyatlara yapılmaktadır. Düz folyo camekân gibi reklam mekanlarında diğerlerine göre biraz daha dayanıklı olarak kullanılmaktadır. Cast daha hassastır. Bu tür baskılar araç giydirme esnasında özel tekniklerle uygulanır. Şeffaf folyo ise temel ters baskılar içindir.
Mesh Baskı/Delikli Branda: Delikli bir yapıya sahip olması nedeniyle diğer türlere göre daha dayanıklıdır. Temelde bina giydirme veya alan kaplama gibi işlerde yoğun olarak kullanılır. Ankara branda baskı teknolojilerinde yaygın olarak bu tür baskılar kullanılır.
One Way Vision Baskı: Mağaza camlarına yapılan baskı türleridir. Oldukça başarılı bir görsel şölen oluşturarak kaliteyi göz önüne çıkarırlar. Dışarıdan içeriyi göstermeyen baskılardır.
Canvas Baskı: Yağlı boya ile boyanmış gibi parlak ve net bir görüntü oluşturur. Bu baskı türü genellikle bayrak, flama veya amblem basımlarında yaygın olarak kullanılır.

Nerdeyiz?

İletişim

  • Zübeyde Hanım Mh. Kazım Karabekir Cd. Özer İşhanı 31/8 06070 Altındağ / Ankara

  • +90 312 341 58 50

  • iletisim@ayreklamankara.com

© 2017 Tüm hakları saklıdır. Ay Reklam | Tabela Üretimi | Dijital Baskı