Folyo Baskı

Folyo Nedir?

Pvc bir malzeme olup tanıtım, reklam ve dekorasyon sektöründen yaygın olarak kullanılmaktadır. Plotter denilen kesim makinalarında şekillendirilen folyolar şekil, desen, rakam olarak istenildiği gibi ayarlanabilmektedir.

Folyo Çeşitleri Nelerdir?

Folyo çeşitleri oldukça geniştir. Folya baskı Ankara’da firmamız tarafından yapılmakta olup birçok çeşitten oluşur. Bu çeşitlere örnek verecek olursak;

Gördüğünüz gibi folyoların çeşitleri oldukça geniş. Şimdi folyoların hangi malzemelerden üretildiğine bakalım.

Folyo Hangi Malzemeden Üretilmiştir?

Plotter yani folyo kesim ve şekillendirme makinalarında folyolar istenildiği şekle ve ölçüte göre hazırlanır. Folyoda kullanılan en önemli malzemedir. Pvc malzeme ve yapışkanlar ile hazırlanan folyo dijital baskı malzemesi ile de araç ve gereçlerin üstüne resim veya grafik olarak tasarlanabilir.

Dijital Baskıda Neden Kullanılır?

Dijital baskının piyasaya girmesi ile folyo bir ikili oldu ve bugünkü reklam sektörünün önemli bir parçası haline geldi. Görsel anlamda daha estetik bir görüntü oluşturmak, ilgi toplamak amacı ile dijital baskıda kullanılmaya başlandı.Folyo baskı yaptırmak isteyenler için ise folyo baskı fiyatları firmamızda uygun fiyatlar ile yapılmaktadır.

Dijital Baskıda Hangi Alanlarda Kullanılır?

Folyo baskı fiyat olarak dijital baskıda bir tık daha fazla olsada çoğunlukla dijital baskı için tercih edilmektedir. Dijital baskıda sıkça kullanılan folyo dijital baskıda başka bir malzemeye ihtiyaç duyulmaksızın yapıştığı için sıkça tercih edilir. Kullanım alanlarına baktığımızda;