Dijital Baskı ve Dijital Baskı Cihazları

Dijital baskı ve dijital baskı cihazlarından bahsedebilmek için öncelikle dijital baskının ne olduğunu bir daha tanımlamamız gerekmektedir. Dijital baskı bilgisayar destekli olarak profesyonel dijital baskı cihazları yardımıyla baskı işleminin gerçekleştirilmesidir. Bu dijital baskı yapmaya yarayan cihazlar kendi içerisinde de sektörüne göre değişiklik göstermektedir.


Dijital baskı makinalarının çalışma prensibi temelde evlerimizde bulunan yazıcılar ie aynıdır. Herhangi bir kalıp vb. bir şeye ihtiyaç duymadan baskı yapabilme imkânı sağlamaktadır. Dijital baskı makinalarını günümüzde birçok sektör yoğun bir şekilde kullanmaktadır. Bu sektörlerin başında reklamcılık ve tanıtım sektörü gelmektedir. Dijital baskı cihazları sayesinde artık istenilen her boyutta baskı hızlı bir şekilde yapılabildiği için bu sektör tarafından çok tercih edilmektedir.


Dijital baskı cihazları ofset baskı cihazlarına göre daha çevreci cihazlardır. Bu cihazlarda kimyasal maddeler oldukça az kullanılmaktadır. Ayrıca eski basım makinaları basım işlemi sırasında birçok atık üretmektedir. Ancak Dijital baskı cihazları herhangi bir atık üretmemektedir.


Dijital baskı makinaları birçok sektörde kullanılmakla birlikte en çok kullanıldığı sektörler, reklamcılık, tekstil, mobilya ve camcılık sektörüdür.


Dijital baskı makinaları dijital baskı kafaları sayesinde çalışmaktadırlar. Baskı kafaları ateşleme teknolojisi ile püskürtme işlemi gerçekleştirmektedir. Genellikle üzerinde 4 renk barındırmaktadır. Bu renkler mavi, kırmızı, sarı ve siyahtır. Baskı piyasasında ve birçok baskı makinasında kullanılmakta olan piezoelektrik baskı kafaları EPSON tarafından üretilmiştir. Bu sistem mürekkebi ısıtmadan baskı yapmaktadır.


Dijital baskı makinaları bireysel işler için uygun değildir. Bu yüzden bu tür işlerinizi yapan baskı merkezleri vardır. Ankara dijital baskı merkezlerinden birisi olan Ay reklam bu konuda baskı hizmetleri vermektedir. Sahip olmuş olduğu profesyonel Dijital baskı makinaları ile hizmet vermektedir.

Nerdeyiz?

İletişim

  • Zübeyde Hanım Mh. Kazım Karabekir Cd. Özer İşhanı 31/8 06070 Altındağ / Ankara

  • +90 312 341 58 50

  • iletisim@ayreklamankara.com

© 2017 Tüm hakları saklıdır. Ay Reklam | Tabela Üretimi | Dijital Baskı