Branda Baskı

Branda ( Vinil ) Nedir?

Pvc türünde olup organik bileşikli bir malzemedir. Dayanıklı, hafif olup üzerine dijital baskı yapılabilir.

Hangi Malzemeden Oluşur?

Baskıya hazırlanmadan önce hangi malzemelerden ve hangi ölçülerden oluşacağına karar verilir. Branda basılmasına karar verdiğiniz yerin ölçüleri hazırlandıktan sonra kesilen bez asılacak olan ölçü boyutuna göre askıya alınır. Branda baskı makinasına alınır. Eğer detaylı bir görsel ise yapım aşaması uzun süre bilmektedir. Branda baskı yapılırken baskı makinesi, branda, renk oluşumu sağlayan sistem branda baskı yapımındaki malzemeleri oluşturmaktadır. Branda baskıda kalın branda kullanılmakta ve renk için makine devreye girmektedir. Ayrıca baskının boyut ve yazı tipi ölçüleri de makinada ayarlanmaktadır.

Branda Çeşitleri Nelerdir?

Branda pvc türünde organik bileşikli bir malzemedir. Dayanıklı, üzerine baskı yapılan brandalar birçok çeşitten oluşmaktadır. Brandanın çeşitlerini ve kullanıldığı alanları şöyle sıralayabiliriz;

Brandanın saymış olduğumuz bu gibi çeşitleri ile oldukça geniş kullanım alanları bulunmaktadır. Branda baskı Ankara’da firmamız tarafından yapılmakta olup kaliteli malzemeler ile hazırlanmaktadır.

Dijital Baskıda Neden Kullanılır?

Çeşitlerinin fazla olması kullanım alanının geniş olması olması gibi nedenleriyle branda baskıda tercih edilmektedir.

Dijital Baskı Hangi Alanlarda Kullanılır?

Dijital baskı fuar stand, etkinlikler, tanıtım amaçlı ve reklam amaçlı tanıtımlarda kullanılabilmektedir. Bu yönde kullanım alanın geniş olması branda baskının çok satan bir çeşit olmasını sağlar.