Dijital Baskı Fiyatları

Dijital baskı günümüzün en çok tercih edilen baskı türüdür. Çok tercih edilmesinin birçok nedeni vardır. Bu nedenlerden en önemlisi de fiyatının diğer baskı fiyatlarına göre oldukça düşük olmasıdır. Dijital baskı fiyatları konusunda net bir rakam vermek imkânsızdır. Çünkü birçok baskı firması farklı politika uygulamaktadır. Ayrıca yapılan baskı türüne göre de fiyatlar değişiklik göstermektedir. Sizlere tahmini olarak fiyatlar hakkında vereceğiz.

Vinil Baskı

Vinil PVC içeren bir üründür. Vinil baskı bilinen adıyla branda baskıdır. Dijital baskı sektöründen önce, reklamcılar, branda üzerine folyo kesimden yazılar yapıştırarak afiş yapmaya başladılar. Günümüzde ise reklam sektörü dijital baskıda branda Vinil baskıyı vazgeçilmez bir baskı ürünü olarak kullanıyorlar. Vinil baskı fiyatları gramajlarına göre değişkenlik göstermekle birlikte yaklaşık olarak m2 fiyatı 10 TL ile 23 TL arasında değişmektedir.

Folyo Baskı

Folyo baskı, sert zeminlere yapıştırmak amacıyla yapılan baskıdır. Arka yüzeyi yapışkanlı parlak ya da mat kâğıt üzerine yapılan baskıdır. Yapıştırılan zemin sert bir zemin olarak seçilmelidir. Folyo baskı fiyatları, çeşitli etkenlere göre değişmekle birlikte m2 fiyatı 22 TL ile 30 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar her sektöre göre değişmektedir. Yani tabela yapılacaksa daha farklı fiyatlar olmaktadır. Burada dikkat etmemiz gereken husus öncelikle Dijital Baskı Fiyatları neye göre belirlenmektedir. Bu hususa dikkat edilmelidir. Dijital baskı fiyatları öncelikle yapılan dijital baskı türüne göre belirlenmektedir. Bunun yanında baskının m2’si fiyatları değiştirmektedir. Ne kadar büyük bir baskı yaptırırsanız o kadar daha fazla ücret ödersiniz. Ayrıca baskı firmaları genellikle seri üretim yaparlarsa daha düşük ücretleri tercih etmektedirler. Örneğin bir afiş bastıracaksanız bu afişi çok sayıda istediğinizde birim fiyatını daha düşük belirleyeceklerdir.